Oleme välja arendanud erinevaid MAPAX®-i lahendusi, et ületada piimatööstusespetsialistide ees seisvad väljakutsed.
Kui piimatoodete kvaliteet halveneb, on selles peasüüdlased mikroorganismide kasv ja rääsumine. Kõik oleneb kindla toote omadustest. Hallitus mõjutab rohkem kõva juustu, kus on suhteliselt väike veesisaldus, samas kipuvad suure veesisaldusega tooted nagu koor ja pehmed juustud pigem käärima ja rääsuma.
Piimatööstuses laialt kasutatavad piimhappebakterid võivad samuti probleeme tekitada, kuna muudavad tooted hapukaks. Neil on kalduvus pH-d langetada ja see võib veelgi madalamaks muutuda, kui kasutatakse vale gaasikeskkonda, kus on liiga palju süsihappegaasi (nt kodujuustu pakendid).
Süsihappegaasi kasutamine hallituse vältimiseks
Süsihappegaas (CO2) on peamine gaas, mida kasutatakse kõvade juustude pakendamisel. See peatab mikroorganismide aktiivsuse ja aitab struktuuri säilitada. Alla 20% CO2 sisaldus pärsib jõuliselt hallitusseente kasvu. Samas mõjutab süsihappegaas piimhappebaktereid, mis on juustu loomulik koostisosa, üsna vähe.
Pehmete juustude korral võitleb CO2 kõrgem tase ja väiksem hapnikusisaldus rääsumise ja mikroorganismide kasvuga.
CO2 100% taset kasutatakse kõvade juustude puhul, kuid pehmete juustude puhul ainult vahemikus 20–40%. Pehmete juustude puhul hoiab CO2 madalam tase ära pakendi kokkuvajumise õhurõhu tõttu, sest CO2 lahustub vees.
Gurmeejuustud, näiteks riivitud või viilutatud cheddar, pakendatakse samuti gaaspakenditesse. Riivjuust pakendatakse tavaliselt 70% lämmastiku ja 30% CO2 keskkonda. Ka siin saavad tootjad pakendi kokkuvajumist ära hoida 30% CO2 sisalduse piiramisega.
Klõpsake suurema pildi nägemiseks
Hapendatud tooted saavad uusi säilitusvõimalusi
Varasematel aegadel ei ole fermenteeritud tooteid, näiteks kodujuustu või jogurtit, gaaspakenditesse pakendatud. See on nüüd muutumas, et vastata turu pikemate kõlblikkusaegade nõudmisele. CO2 võib pikendada kodujuustude kõlblikkusaega kuni ühe nädalani.
Koore värskena hoidmine
Koored ja muud piimatooted riknevad hapniku või õhu kätte sattudes väga kiiresti. Tootjad saavad vältida rääsumist ja aeroobsete bakterite kasvu, asendades hapniku lämmastikuga.