Teatud tüüpi laserite puhul kasutatakse ka muid komponente, nt hapnik, vesinik, ksenoon ja süsinikoksiid. Eksimeerlaserite gaasisegud koosnevad tihti halogeenidest, vääris- (krüptoon, ksenoon või argoon) ja puhvergaasidest (heelium või neoon).
Tänapäevane CO2-laser nõuab kõrge puhtusastmega lasergaase. Puhtusaste mõjutab laseri võimsust ning mõjutab laseri optiliste komponentide tööiga. Suurimaks negatiivseks mõjutajaks on lisandid nagu niiskus ja süsivesinikud.
CO2-laserite LASERLINE® tootesarja kuuluvad gaasid tarnitakse eraldi balloonides, kus nad segatakse seadmes kokku. Teise võimalusena on LASERMIX® tootesarja nime all saadaval valmis resonaatorgaasisegud.
Kiirekaitse
Gaasides sisalduvad lisandid (nt argoon, hapnik, niiskus, süsivesinikud ja muud osakesed) mõjuvad laserkiire resonaatoris levimisele negatiivselt, mis väljendub nii laserkiire kvaliteedis, kui optiliste komponentide lühemas elueas. Selle vältimiseks kasutatakse suure võimsusega CO2-laserite puhul resonaatorgaase ja -segusid. Resonaatorgaasina kasutatakse enamasti laserlämmastikku puhtusastmega 5.0 või 4.6. Tavapärane gaasikulu on ca 1–3 m³/h.