Toiduainete tootjad otsivad alati võimalusi toodete kõlblikkusaja pikendamiseks. Nad soovivad seda saavutada ilma toiduainete füüsikalisi või keemilisi omadusi muutmata või mis tahes mittelooduslikke koostisaineid lisamata. Gaaspakendamine on selleks ideaalne lahendus. See loomulik meetod on kõikjal maailmas kiiresti populaarsust kogumas. Samuti võib see täiendada teisi säilitusmeetodeid.
Oleme kaubamärgi MAPAX® all loonud mitmeid spetsiifilisi pakendamislahendusi. Kasutades koos teadmisi toiduainete tehnoloogiast, gaasisegudest ja pakendamisest, pikendab MAPAX kõlblikkusaega loomulikul moel.
MAPAXi kasutades saate:
suurendada oma läbimüüki – rahuldades kasvavat vajadust värske ja loomulikult säilitatud toodete järele;
pikendada kõlblikkusaega ilma kemikaalide või külmutamiseta;
pikendada kõlblikkusaega tarneahelas päevade või isegi nädalate võrra;
säilitada maitset, struktuuri ja ilmet;
parandada tootmise ja tarnimise efektiivsust kulude kärpimisega.
Edu partnerluse kaudu
Teeme tihedat koostööd toiduaineid uurivate instituutidega mitmetes riikides, nt SIK (Rootsi), VTT (Soome), Campden (Ühendkuningriigid), ja meil on mitmeid toiduaineid töötlevaid kliente üle kogu maailma. Iga rakenduse jaoks parima keskkonna loomiseks teeme tõhusat koostööd ka pakendimaterjali ja -seadmete tootjatega.
Pakendamiskeskkonda mõjutavad mitmed tegurid: toiduained ja nende omadused, mikrobioloogiline aktiivsus, hügieeninõuded, pakendamiseelne viivitus ja temperatuur. Samuti on olulised pakendimaterjali gaasiläbilaskvus ja muud omadused, vaba õhu hulk pakendis ja jääkhapniku tase.
Näiteks madala rasvasisaldusega toodete puhul, kus on suur niiskusesisaldus, pidurdab gaaspakendamine mikroorganismide kasvu. Suure rasvasisalduse ja madala veesisaldusega toodete puhul on peamine eesmärk kaitsta tooteid oksüdeerumise eest.
Tehnoloogia
MAPAXi gaasisegud koosnevad tavalistest õhus sisalduvatest gaasidest: süsihappegaas (CO2), lämmastik (N2) ja hapnik (O2). Mikroobide kasvu võib pärssida ka teiste gaaside abil, nt lämmastikdioksiidi (N2O), argooni (Ar) ja vesinikuga (H2). Neid gaase on võimalik kasutada eraldi või sobivas suhtes segatuna.
Näiteks CO2 on kõige tõhusam mikroorganismide pärssimisel (nt hallituse ja teiste tavaliste aeroobsete bakterite puhul). See saavutatakse toiduainete vedeliku- ja lipiidifaasidesse lahustumise ja nende pH vähendamisega. Samuti tungib süsihappegaas biomembraanidesse, põhjustades muutusi raku gaasiläbilaskvuses ja funktsioonis. Inertse gaasina kasutatakse lämmastikku peamiselt oksüdeerumise takistamiseks, asendades pakendites hapniku. Lämmastiku madala vees lahustuvuse tõttu aitab see ennetada ka kokkulangemist, säilitades toote algse mahu.
Kuigi enamikus toiduainete pakendites peaks hapniku tase olema nii madal kui võimalik, on liha erandiks. Sel puhul aitab hapnik säilitada müoglobiini oksügeneeritud kujul, mis annabki lihale punase värvi. Samuti võimaldab see puu- ja köögiviljadel hingata.
Tellimustööna valmivad pakendid
Pakume erinevaid MAPAXi lahendusi, mis vastavad järgmiste tööstuste vajadustele:
- Piimatooted
- Kuivtoiduained ja pagaritooted
- Kala ja mereannid
- Puu- ja köögiviljad
- Liha
- Valmistooted ja toitlustus
Kliki lingil, et näha suuremat pilti