Transpordi-jahutussüsteemid tagavad, et külmutatud või jahutatud toiduained püsivad kogu aeg õigel temperatuuril. Kooskõlas eeskirjade ning ohtude analüüsi ja kriitiliste kontrollpunktide (HACCP) põhimõtetega hoitakse külmaahel puutumatuna, kuni kaup jõuab tootjast tarbijani.
Krüogaasidel põhinevaid jahutussüsteeme kasutatakse toodete transportimiseks hulgimüügi- ja keskladudest turustuskanalitesse või suurköögist sündmuse toimumiskohta. Need ei vaja elektrilisi ühendusi ega diiselmootoreid, töötavad vaikselt ja vabastavad vähesel määral heitmeid. Lisaks on nende jahutusjõudlus tõhusat ja toime kiire, eriti siis, kui uksed on sagedasti avatud. Need toetavad ka erinevates temperatuuritsoonides kasutamist.
Pakume kohandatud lahendusi, mis põhinevad kolmel transpordisüsteemil.
1. Konteinerite jahutamine
Konteinerite jahutamisel kasutatakse isoleeritud konteinerite jahutamiseks erinevaid krüovahendeid.
- Kuivjää on temperatuuril –78 °C. Külm vabaneb sublimatsiooni teel. Kuivjää on paindlik, lihtsasti kasutatav ja saadaval eri suurustes tükkidena (0,6–10 kg).
- Jahutusplaadid täidetakse spetsiaalse soolveelahusega, millest sulades vabaneb külma. Need sobivad värskete toiduainete jahutamiseks (0–5 °C) ja sügavkülmutatud toitudele (–21 °C) ning neid saab pärast spetsiaalsetes külmikutes külmutamist uuesti kasutada.
- Kuivjää lumi (SNOWCOOL®) jahutab samuti sublimatsiooni teel. Kuivjää lund toodetakse isoteineris, lisades sisseehitatud lumekasti vedelat süsihappegaasi. Toodetud lume kogust on võimalik kohandada transporditavate toote järgi.
Sobib järgmisteks rakendusteks:
- otsetarne (mahajäetav saadetis);
- erinevad temperatuuritsoonid;
- muudetavad mahud erinevate temperatuuritsoonide jaoks;
- mitmete peatustega teekond või olukord, kus uksi sagedasti avatakse.
2. Sõiduki jahutus
Sõiduki jahutus hõlmab sõiduki kogu kere jahutamist. Selleks on kaks peamist krüosüsteemi. Üks süsteem jahutab sõidukit kaudselt CO2 abil, teine hõlmab lämmastiku kasutamist sõiduki jahutamiseks otseselt või kaudselt.
Sobib järgmisteks rakendusteks:
- suured kogused, mis nõuavad ühtlase temperatuuri säilitamist;
- pikad vahemaad;
- teekonnad, kus ust avatakse harvem;
- spetsialiseeritud logistikasüsteemid.
3. Pakendite jahutamine (saadetiste prototüübid ja valikpartiid)
Kuivjääd on võimalik kasutada ka väiksemate saadetiste puhul (nt pakid või kastid) jahutuskottidena. Kuivjää koguseid on võimalik täpselt mõõta, et säilitada nii sügavkülmutamiseks kui ka nullkraadist kõrgemat temperatuuri nõudvate saadetiste tingimusi. Kuivjää pakenditega jahutamine on ideaalne mereandide, juustu ja küpsetatud liha, loomatoidu ja kolmeks või enamaks päevaks ettenähtud partiide (kontinentidevahelised saadetised) säilitamiseks.
Kui tarnida tuleb väiksemaid koguseid või vaid mõningaid valikpartiisid, saavad kullerid transportimiseks kasutada kuivjääd (ICEBITZZZ®) polüstüreenist karpides (6–25 kg kuivjääd/pakk). Regulaarsete pakenditarnete jaoks on võimalik tellida kokkuleppel väikseid koguseid.