Kuumutuse näideteks on õgvendus kohtkuumutusega, leekkarastus, kuumsurvetöötlus ja kuumutus keevitusel. Sulatuse eesmärgil kasutatakse leeki gaasjootmiseks kõvajoodisega ja kokkusulatuse eesmärgil leekipihustatavate katetega. Hapnikkütus lõikamisel ja pinnalõikamisel kuumutab leek materjali süütamistemperatuurini lõikamisprotsessi käivitamiseks ning säilitamiseks.
Leekkuumutusel kasutatakse gaaskütusena süsivesinikke, nt metaani, etüleeni, atsetüleeni, propaani ja propüleeni. Leegi temperatuur ja intensiivsus olenevad kasutatavatest kütustest ning hapniku segamise vahekorrast. Atsetüleen- ja vesinikleeke saab kohandada normaalsele või taandavale gaasikeskkonnale, ehkki kõikidel teistel levinud gaaskütustel on oksüdeeriv leek.
LINDOFLAMM® on lahendus teie kõikidele kuumutusvajadustele.
Allpool kirjeldatakse peamisi kuumutusprotsesse:
Vaheülekuumendus: Pragude vältimiseks peavad teatud materjalid enne keevitust läbima vaheülekuumenduse. Pärast keevitust võib olla vajalik pingetustav kuumtöötlus, et vähendada keevituspinget.
Õgvendus kohtkuumutusega: Seda meetodit kasutatakse deformeerunud elementide kuju muutmiseks või taastamiseks. Kui teatud osa kuumutatakse üle selle voolavuspiiri ja ümbrus takistab paisumist, tekib jääkdeformatsioon. Pärast jahtumist materjali suurus kahaneb. Osav kasutaja saab kuumutada üksikuid kohti deformatsiooni õgvendamiseks.
Sulatus: Hõlmab pihustatud katete pehme-, kõvajoodisjootmist ja kokkusulatust ning lisaks ka leekkeevitust.
Survetöötlus: Survetöödeldavale elemendile rakendatakse kohtkuumutust. Seejärel rakendatakse elemendi survetöötluseks välist jõudu. Nt toruharude jääkosade ahendamine.
Koostamine kokkusurumisega: Vedelat lämmastikku kasutatakse suuruse muutuse saavutamiseks jahutamisel, see võimaldab koostada võllid/laagrid kindlalt (kokkusurumine) ja atsetüleenhapnikleeki kuumutuseks (avardamine).
Pingetustav kuumtöötlus See võib olla vajalik pärast keevitust.
Metallistruktuuri muutused: Hõlmab leekkarastust.