TIG-keevitusel inertgaasis kasutatakse sulamatut volframelektroodi.
TIG-keevitust saab teostada kõikidel keevitatavatel materjalidel. Meetodit kasutatakse kõige sagedamini õhukeste materjalide keevitamiseks (tavaliselt 0,3–3 mm).
TIG-keevitus on soojusallikaks elektrikaar, mis tekitatakse töödeldava detaili ja volframelektroodi vahel. Sulandit ja elektroodi kaitstakse kaitsegaasiga, mis voolab gaasikuplist, mille keskmesse elektrood on paigutatud.
Kaitsegaas kaitseb elektroodi, sulandivedelikku ja kuumutatavat materjali õhu kahjulike mõjude eest. Kaitsegaasid võivad mõjutada ka kaare omadusi (nt energiat) ja keevise ilmet ning lisaks tootlikkust ja töökeskkonda.
Inertset gaasi, nt argooni või heeliumi, või mõlema segu kasutatakse kaitsegaasina kõige sagedamini. Mõnikord lisatakse vähesel määral vesinikku ja/või lämmastikku. Keevitaja peab olema kaitstud toksiliste gaaside ja keevitusaerosoolide eest. MISON® kaitsegaasid kaitsevad nii keevitajat kui ka keevist, vähendades osoonikihti kahjustavaid heitmeid.
Tüüpilised TIG-keevitusprotsessid nt torukeevitus, surveanumad ja soojusvahetid. Kuna meetod on ideaalne õhukeste plaatide ja väikeste töödeldavate detailide keevitamiseks, kasutatakse seda ka elektroonikatööstuses.
TIG-keevitus on kvaliteetne meetod, mis tekitab vähe keevisräbu, kui üldse, ja ei tekita pritsmeid. Meetod on iseäranis universaalne, kuna seda saab kasutada peaaegu kõikide materjalitüüpide keevituseks. Kasutada võib kõiki keevitusasukohti.