Sulavelektroodiga kaarkeevitus inertgaasis (MIG, metal inert gas) ja aktiivgaasis kaarkeevitus (MAG, metal active gas) on levinuimad keevitusmeetodid Lääne-Euroopas, USA-s ning Jaapanis. Nende populaarsus põhineb asjaolul, et nende tootlikkus on kõrge ja nad on hõlpsasti mehhaniseeritavad.
MIG/MAG-keevitamisel kasutatakse täidismetalle täidiseta traatelektroodi või torutäidisega traatelektroodi kujul, mille etteanne toimub keevituspüstoli kaudu. Täidismetalle sulatatakse elektrikaares pidevalt maha. Kaares tekitatava energia loob elektrikeevituse toiteallikas. Kaart ja sulandivedelikku kaitseb kaitsegaas, mis voolab välja keevituspüstolil asuvast gaasiotsakust.
Keevituse kaitsegaasid on inertsed (MIG) või aktiivsed (MAG). Inertne tähendab käesoleval juhul, et gaas ei reageeri sulandivedeliku ega sulava elektroodiga. Inertsed gaasid on argoon ja heelium. Aktiivsed gaasid pakuvad suuremat võimalust protsessi ja lõpliku keevitatud toote optimeerimiseks. Paljud materjalid, nt legeerimata teras, nõuavad aktiivse gaasi kasutamist protsessi püsivuse ja töökindluse tagamiseks. Argoon-süsinikdioksiid ja argoon-hapnik on näited aktiivsetest gaasisegudest. MISON® kaitsegaaside hulgas on kaitsegaas, mis on optimaalne iga keevitusrakenduse puhul.
Mittetraditsioonilise keevitusparameetrite kogumi kasutamisega on võimalik ületada aktiivgaasis kaarkeevituse traditsioonilisi tegevusvaldkondi ja seega suurendada oluliselt tootlikkust. See on kontseptsiooni RAPID PROCESSING® alus, mille AGA on töötanud välja äärmiselt tootlikuks aktiivgaasis kaarkeevituseks.
MIG/Mag- nagu kogu muu keevitamine, tekitavad keevitusaerosoole ning gaase, mis on keevitajale ohtlikud. Seetõttu tulebki alati järgida ohutusabinõusid.
Keevitaja kaitsmiseks nende keevitusaerosoolide eest tuleb seada esikohale hea ventilatsiooni tagamine keevituspiirkonnas. MISON® kaitsegaaside kasutamine tagab täiendava ohutuse. Kõnealused gaasid vähendavad oluliselt keevitusaerosoolide ja gaaside kuumas keskkonnas tavaliselt esinevate, osoonikihti vähendavate heitmete taset.
Kaarkeevitusprotsessides kasutatavate kaitsegaaside põhifunktsioon on kaitsta sulanud elektroodi, sulatusvedelikku ja kuumutatud metalli ümbrusõhu kahjulike mõjude eest ning lisaks ka luua optimaalsed tingimused kaare jaoks.
Tagame ka ohutusjuhised töötamiseks ülisuure kuumusega ning kaitsegaasid kaarkeevituseks.