Heelium on kerguselt teine element, olles õhust seitse korda kergem. Keemiliselt on ta inertne, vees halvasti lahustuv ja ning seda ei saa panna põlema ega plahvatama. Heelium on külmim teadaolev vedelik temperatuuril -269 °C.
Ehkki heelium on varude külluslikkuse poolest teine element, on selle hankimine keeruline. Enamikku heeliumist saadakse veeldatud maagaasi maardlatest, mis sisaldavad mahult heeliumi 1%–7%. Suurimad taolised maardlad asuvad peamiselt USA-s, Kanada-s, Poolas, Venemaal ja teatud piirkondades Aafrikas.
Heelium on oma omaduste tõttu kasutatav mitmetes rakendustes – kerge gaasina, millega saab tõsta õhupalle ja -laevu, lekketuvastamisgaasina väikseimate lekete tuvastamiseks torujuhtmetes ning mahutites, olulise komponendina kaitsegaasidega keevitamisel, põhigaasina jääkide analüüsimisel, optilise klaaskiu tootmisel või veeldatud gaasina kosmosetehnoloogias ja meditsiinis. Suudame tarnida heeliumi puhtusastmete ja segude kogu sortimenti nii gaasilisel kui veeldatud kujul.
Gaasiline heelium
Gaasina kasutatakse heeliumi eriomadusi paljudes valdkondades ning protsessides, nt sukeldumisel, tõstmine, lekkekontroll, autotööstus, pooljuhtide tootmine, lõikamine ja keevitus, nanotehnoloogias, analüüsimise otstarbel ning õhupallide täitmisel.
Veeldatud heelium
Veeldatu kujul tarnitakse heeliumi klientidele spetsiaalsetes isoleermahutites ja krüoanumates ning gaasina balloonides, balloonide hulkpakendites (MCP) või gaasiveohaagistega.
Heelium õhupallides
Oma kerguse tõttu on heelium kasutusel ka õhupallide täitmisel. Olenevalt õhupallide suurusest aitame teil välja arvutada, kui suurt kogust heeliumi õhupallide täitmiseks vajate. Vaadake lisainformatsiooni siit. Kui õhupalli hõljumine ja taevasse laskmine pole vajalik ning soovite lihtsalt täidetud õhupallidega ruume dekoreerida, soovitame (ka juba oma soodsama hinna tõttu) õhupallide täitmiseks kasutada lämmastikku.
Ohutus
Linde (end. AGA) seab ohutuse esikohale, seepärast anname nõu, kuidas heeliumiga ohutult ringi käia, hoiustada ja transportida ning anda juhiseid, kuidas õhupalle täita.
Enne heeliumiballoonide käitlemist ja kasutamist veenduge, et mõistate gaasi omadusi, võimalikke ohte, ballooni õiget käsitsemist ning meetmeid, mida hädaolukorras rakendada. Õhupalligaas on ohutu, kuid seda ei tohi kunagi meelega sisse hingata, kuna see võib põhjustada lämbumist. Õnnetuste ja tervisekahjustuste ärahoidmiseks tuleb gaasiga alati ümber käia ettevaatlikult ning seda turvaliselt hoiustada.