Paljud tööstuslikud toomisprotsessid vajavad kiiret jahutust ja külmutamist. Veeldatud lämmastik (LIN) ja süsihappegaas (CO2) on väga efektiivsed jahutusained vedela lämmastiku madala keemispunkti tõttu (–196 °C) ja CO2 madala sublimatsioonipunkti tõttu (–78,5 °C). Vedel süsihappegaas muutub tahkeks kuivjää lumeks temperatuuriga –79 °C. Koos kuivjää toomise seadmetega, spetsiaalsete otsikutega kasutatult, on see CO2-lumi (ehk kuivjää) plastiline, lihtsalt kasutatav jahutusagent.
Lisaks on veeldatud lämmastik ja CO2 keskkonna mõttes head alternatiivid tavapärastele jahutusprotsessidele, mis nõuavad tihti potentsiaalselt kahjulike külmutusvahendite kasutamist, tekitavad suurtes kohustes vett või tolmu ja suitsu. Kuna nad on inertsed, siis need gaasid kõrvaldavad tulekahju või plahvatuse tekke riski.
Veeldatud lämmastikku ja CO2 kasutatakse tavaliselt tootlikkuse ja kvaliteedi parandamiseks betooni segudes, asfaltkattes, maapinna külmutamisel, kummilõdvikute tootmisel, klaasi tootmisel, plastikkelme tootmisel, jahvatamisel, keevitamisel ja töötlemisel. Krüogeenne kondensatsioon veeldatud lämmastikuga on samuti efektiivne moodus saastunud õhu puhastamiseks ja väärtuslike lenduvate orgaaniliste komponentide taastamiseks.
Alumiiniumi tootmisel saab šlakk argooniga jahutades kõrvaldada suitsu ja tolmus, samas suureneb taastamise määr. Vedela lämmastiku eelised tehastes väljapressi kasutamisel seisnevad suuremas tootmismääras, pinnaviimistluse paranemises ja stantsi pikenenud kasutuseas.
Krüogeensed lahendused on ka toiduainetööstuses väga populaarsed. Veeldatud lämmastiku ja CO2kasutamine on õrn ja efektiivne moodus toodete temperatuuri alandamiseks, et kergendada töötlemist või säilitada kvaliteeti. Kuivjää (ehk tahke süsihappegaas) on mugav jahutusagent väikestele partiidele, sest kürogeensed, vedelad gaasid on keskkonnasõbralikud, paindlikud ja müravabad moodused sõidukis täpse temperatuuri säilitamiseks transpordi käigus.